M&M Reality spustilo novou službu pro své klienty: dražení nemovitostí online

Datum: 16.03.2012
  /  
Kategorie: Aktuality
  /  
Publikoval: Ing. Miroslav Jonáš
Nízkou vyvolávací cenu, transparentní průběh a pohodlný nákup – ideální cíl každého poptávajícího. Nová služba společnosti M&M Reality – dražba online – nabízí účast na férovém obchodě každému zájemci. Zúčastnit se skutečně může každý způsobilý člověk starší osmnácti let na serveru www.mmdrazby.cz. Podle průzkumu realitní kanceláře se úspěšnost takového prodeje pohybuje před devadesát procent.

„Ročně se účastníme více než stovky dobrovolných či nedobrovolných dražeb. Hodně z nich probíhá elektronicky a to nás inspirovalo,“ prozradil Miroslav Jonáš, obchodní ředitel M&M Reality, která inzeruje více jak pětadvacet tisíc nemovitostí. „Nový portál jsme vyvíjeli přes půl roku. Oficiálně jsme jej spustili v prosinci 2011 a nyní běží v takzvaném zkušebním režimu, kdy jsme si si na prvních dražbách vyzkoušeli všechna úskalí tohoto projektu,“ doplnil.

Návštěvníci dražebních portálů se dají podle podrobné analýzy realitní kanceláře M&M Reality rozdělit do dvou skupin. Jednotlivci, kteří chtějí nemovitost k osobnímu užívání, a zástupci konkurenčních realitních kanceláří, nemovitostních fondů či spekulanti, které láká nízká cena k nákupu a následnému rychlému prodeji vydražené nemovitosti. Všechny spojuje výborná bonita, která určuje úspěšnost prodeje v dražbách.

„Kdo kupuje v dražbě, má financování vyřešené dopředu,“ uvedl Miroslav Jonáš. „Navíc nemovitost nejprve inzerujeme v obvyklých médiích za vyvolávací cenu, tedy o 30 až 40 procent levněji než srovnatelné nabídky. To zaujme hodně potenciálních kupujících. V konečné fázi, vlivem psychologického efektu přihazování, jsem kolikrát zažil, že účastníci dražby nechali cenu vyšplhat výše, než jsou standardní tržní ceny.“

Dražby nemovitostí přes portál M&M Reality jsou nyní pouze dobrovolné. „Už nás ale oslovilo několik exekutorských kanceláří se zájmem našim prostřednictvím prodávat. I nedobrovolná dražba přes internet má své výhody - hlavně není zmanipulovaná. Odhaduji, že přes padesát procent výsledků dražeb, konaných veřejným jednáním na exekutorských úřadech, je mezi účastníky předem dohodnuto,“ prohlásil Miroslav Jonáš z M&M Reality.

Vzhledem k nízké vyvolávací ceně nemovitosti jsou veřejné i online dražby oblíbené ve všech regionech České republiky, nejvíce pak v Ostravě, Praze a východočeských Pardubicích a Hradci Králové. „Ostraváci byli odjakživa obchodníci a spekulanti. Působí po celé republice a není pro ně problém vyjet na dražbu do Plzně,“ označil ráj byznysmenů Miroslav Jonáš. „Nabídka nemovitostí je vysoká a dobrovolná dražba je ideální forma prodeje. Na nízkou cenu se naláká hodně lidí a finální prodejní suma se může vyhnat hodně vysoko,“ shrnul Jonáš.